Przygotuj ogród na wiosnę, zadbaj o drewno

Po zimie z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni, aby rozpocząć porządki w ogrodzie. Do nadchodzącego sezonu musimy odpowiednio przygotować nie tylko ziemię i roślinność, ale także zadbać o betonowe, ceramiczne i drewniane elementy wyposażenia. O czym trzeba pamiętać, przystępując do prac?

Po pierwsze porządek

Zanim zabierzemy się za sadzenie drzewek i kwiatów, musimy zaprowadzić porządek w ogrodzie. W pierwszej kolejności grabimy stare, opadłe jesienią liście oraz obumarłe i gnijące części roślin. Następnie sprawdzamy stan architektury ogrodowej, elewacji, drzwi i okiennic. Jeśli nie zabezpieczyliśmy drewnianych elementów po zakończonym sezonie, trzeba zająć się tym teraz. Powstałe ubytki należy natychmiast naprawić. Jeśli zauważymy, że powierzchnia łuszczy się, ciemnieje, a na dodatek pojawiły się na niej pleśń i glony, musimy dokonać jej renowacji. Drewno dokładnie czyścimy, by pozbyć się nalotu i zabrudzeń. Kolejno matowimy je papierem ściernym lub szlifierką, aby usunąć stare powłoki zabezpieczające i dokładnie wycieramy z kurzu przy pomocy wilgotnej szmatki.

Konserwacja architektury ogrodowej

Aby elementy drewniane były piękne i trwałe przez długie lata, konieczna jest ich regularna konserwacja. Na wcześniej przygotowane podłoże nakładamy środek ochronno-dekoracyjny np. Bondex Premium Wood Design, który gwarantuje do 12 lat ochrony drewna i jest przyjazny dla środowiska. Lakierobejca trwale zabezpieczy drewno przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, podkreśli naturalny rysunek słojów, a dodatkowo zapewni doskonały efekt dekoracyjny. Nawet jeśli wykonujemy renowację po raz pierwszy, prace pójdą nam gładko. Lakierobejca w formie żelu nie chlapie, dzięki czemu łatwo i precyzyjnie nałożymy ją na drewniane meble ogrodowe, płot, fasadę czy altankę. Jeśli najdzie nas ochota na diametralne zmiany, mamy do wyboru aż 10 kolorów, począwszy od eleganckiej bieli, wenezuelskiego marronu i srebrnej jodły, aż po klasyczny dąb, tek czy palisander.

Zadbany ogród to wizytówka właściciela

Wisienką na torcie pięknego ogrodu jest zadbana roślinność. Wyselekcjonowane sadzonki i nasiona potrzebują starannie przekopanej i użyźnionej odpowiednim nawozem gleby. Już zadomowione na naszej działce rośliny należy przyciąć na wiosnę. Ten zabieg ożywia je i pobudza do wzrostu, a drzewa lub krzewy owocowe stymuluje do zwiększenia owocowania.

Wiosną powinniśmy otoczyć nasz ogród szczególną opieką. Poświęcając teraz wiele czasu na prace porządkowe, sadzenie i pielęgnację roślin oraz konserwację architektury drewnianej, będziemy mogli cieszyć się pięknym ogrodem w okresie letnim, kiedy stanie się centrum rodzinnej rekreacji. Aby był on naszą wizytówką, dbajmy o niego konsekwentnie przez cały rok.

Bondex Premium Wood Design

Najwyższej klasy lakierobejca żelowa przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania przedmiotów drewnianych i drewnopochodnych na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń.

  • Długotrwała ochrona przed działaniem światła i zmiennych warunków atmosferycznych
  • Konsystencja żelowa, ułatwiająca aplikację bez chlapania i ściekania
  • Hypoalergiczna**
  • Przyjazna dla zdrowia i środowiska - 8-krotnie mniej rozpuszczalników niż lakierobejce rozpuszczalnikowe
  • Szybki czas schnięcia i łatwość aplikacji sprawia, że całość prac można przeprowadzić w ciągu jednego dnia
Bondex Premium Wood Design